Tekil Mesaj gösterimi

Alt 05-20-2008, 03:40 PM   #3 (permalink)
RatyaPonec
Moderator

RatyaPonec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RatyaPonec şuanda Offline
Rep Seviyesi: RatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond repute
RatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond repute
Rep Puanı: 675106341
Rep Gücü: 13502402

Sinematik'e hoş geldin diyerek "sohbet önerisi" doğrultusundaki "sohbeti" burada devam ettirmek istiyorum.

Belli bir düzen içinde, isteyenin düşüncesini özgürce ifade edebildiği geniş katılımcı kitlesiyle yapılan toplantılara Forum kelimesiyle anılmaktadır. Literatürde forum tabirinin kökeni eski Yunan'a dayandırılır. Her ne kadar bu tarz toplantılar insanların toplum halinde yaşamaya başladıklarından itibaren yapıldığı genel kabul görse de "forum" deyim olarak ilk defa eski yunan dilinde kullanılmış ve Roma'lılarla latin kültürüne taşınmıştır. Halen bütün demokratik toplumlarda yaygın biçimde düzenlenmektedir.

Aynı ihtisasa sahip çok sayıda katılımcının iştirak ettiği toplantılara sempozyum, belli kişilerin hitap hakkının bulunduğu toplantılara konferans, herkesin fikrini söyleyebilmesi için az sayıda katılımcıyla yapılan toplantılara panel denilmektedir. Adı ne olursa olsun bütün bu toplantı çeşitlerinde amaç, kişisel bilgi ve görüşlerin konuşarak diğer bireylere aktarılmasıdır.

Bu sıkıcı açıklamayla belirttiğiniz sohbetsiz forum olmaz önerisini desteklediğimi belirtmek istedim. Ancak mesajımı yazarken üyeler arası açık sohbet ihtiyacımızın ayrı bir bölüm yerine duyurular başlıklı bu bölümde ve açılacak ilgili konuların altında sürdürülebileceği kanaatine vardım.

Görüş ve yapıcı eleştirilerinizi bekliyorum.

(Not: Sohbet bölümü konulu tartışma, esas itibariyle Önerileriniz bölümünde yürütülebilir. Ancak mesaj 10.gün kutlaması altında gündeme geldiği için konuyu inkıta'ya uğratmamak üzere burada devam ettirilmesinde fayda görüyorum)

Konu RatyaPonec tarafından (05-20-2008 Saat 08:17 PM ) değiştirilmiştir..