Tekil Mesaj gösterimi

XviDHeaven'dan Film İndirmek
Alt 05-16-2008, 04:57 AM   #1 (permalink)
RatyaPonec
Moderator
 
RatyaPonec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
RatyaPonec şuanda Offline
Üyelik tarihi: May 2008
Bulunduğu yer: Ankara
Mesajlar: 2.049
Rep Seviyesi: RatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond repute
RatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond repute
Rep Puanı: 675106341
Rep Gücü: 13502339
Exclamation XviDHeaven'dan Film İndirmek


*¤*.¸¸.·´¨`» Film Linklerine Ulaşmak «´¨`·.¸¸ .*¤*Bütün forum sitelerinde olduğu gibi XviDHeaven'da da üyeleri paylaşımcı ve download'çu olarak iki bölüme ayırmak mümkündür. Ancak XviDHeaven ismindeki cennet sözcüğüne uygun olarak download'çu üyelerine kurallara uygun davrandıkları sürece hiçbir zaman sömürücü, bencil vb nitelemelerle yaklaşmamakta kararlıdır.

Paylaşmak bazı insanlara mutluluk veren bir duygudur. Bu hobinin yerine getirilmesi için herzaman download'çu üyelere ihtiyaç vardır. Kaldı ki multmedia bilgisinin yeterli olmaması nedeniyle paylaşımda bulunamayan üyeler, zamanla bilgilerini geliştirmekte ve paylaşımcı üyeler safına geçmektedir.

Forum deneyimi olmayan yeni üyelerimiz için XviDHeaven'dan film indirebilme konusu mümkün olabildiğince basit olarak aşağıda anlatılmaya çalışılacaktır.

1- İndirilecek filmi tesbit etmek

Mayıs 2008 de faaliyete geçen "XviDHeaven"da paylaşıma açılan film sayısı henüz fazla değildir. Bu sayı çoğaldıkça üyeler, download edecekleri tercihlerine uygun filmi belirlemekte güçlük çekebilirler. Bu sorunu aşmak için forumun XviDHeaven Fun Clubs bölümünün alt başlıklarını gezmeyi ihmal etmeyiniz.

Şayet izlemek istediğiniz filmi, başrol oyuncalarına göre belirlemek istiyorsanız; Unutulmayanlar Fun Clups alt başlığından beğendiğiniz sanatçıyla ilgili film indeksini inceleyiniz.

İzleyeceğiniz filmleri tarihe göre belirliyorsanız kronolojik fihrist'ten yararlanabilirsiniz. Eklenen filmlerin linkleri sözü edilen indekslere her gün işlenmektedir.

İsmini bildiğiniz bir filmin forumda olup olmadığını kontrol etmek için, ana sayfanın üstündeki "Arama" sekmesine tıkladıktan sonra açılan kutucuğun içine film isminin uygun bir veya iki kelimesini yazmak suretiyle forum içi arama fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

2-İstenilen Filmi İndirmek

Paylaşılan filmlere ait dosyalar, rapidshare isimli uluslararası kuruluşun hard disklerinde saklanmaktadır. Forumda bu dosyaların sadece ccf uzantısıyla şifrelenmiş linkleri, üzeri etiketle gizlenmiş olarak verilmektedir.

Şifreli linki görebilmek için konuya mesaj atmak, linkin şifresini çözebilmek için Crypload isimli programın kullanılması zorunludur. Bu program hakkındaki bilgi almak için buraya tıklayınız.

Üye kaydını yaptırmadan sitemizi gezen misafirler, mesaj atma imkanları olmadıkları için linklere ulaşamazlar.

Gönderdiğiniz mesajlarla, paylaşımcı üyelerin en az altı saatlik uğraşıları karşılığında teşvik ederken yazdığınız ibareler ile diğer üyelerin sizin hakkınızda fikir sahibi olmalarına imkan sağlamış olursunuz. Bu nedenle mesajlarınızı, kurallara uygun olarak yazmaya özen gösteriniz.

Diğer taraftan rapidshare'e upload edilen dosyalar; 90 gün içinde herhangi bir kullanıcı tarafından download edilmediği takdirde, otomatik olarak silinmektedir. Paylaşımcı üyeler, konularına atılan mesajlardan dosyalarının silinme zamanını takip ederler. Bu hususu dikkate alarak mesaj atma zorunluluğundan şikayetçi olmayınız.

Bu açıklamalar doğrultusunda XviDHeaven'dan film indirme işlemi aşağıda adım adım özetlenmiştir.

1- İndirmek istediğiniz filmin paylaşım sayfasının altındaki kutucuğa mesajınızı yazınız ve alttaki cevapla butonuna tıklayınız.

2- Eğer mesajınızı biçimlendirmek istiyorsanız "Cevapla" dan önce "Gelişmiş" butonuna tıklayarak ekrana gelen araç çubuğuna haiz pencerede istediğiniz düzenlemeyi yapınız.

3- Mesajınız foruma eklendiğinde; üzerinden gizleme etiketi kalkan linki bulunuz ve üzerine tıklayınız.

4- Açılan rapidshare sayfasından genelde 2kb büyüklüğünde olan ccf uzantılı dosyayı bilgisayarınıza yükleyiniz.

5- İndirdiğiniz ccf uzantılı dosyanın üzerine tıkladığınızda Crypload programı kendiliğinden açılır ve bütün partlar için download işlemi hattınızın süratine uygun hızda otomatik olarak başlar.

6- Download tamamlandıktan sonra ...part.1 dosyasının üzerine iki kez tıklayarak winrar programı penceresini açınız. Bu pencerede gösterilen film dosyasının üzerine iki kez tıkladığınızda indirdiğiniz filmi izleyebilirsiniz.


Eğer şifre isteniyorsa ilgili sayfada yazılı şifreyi girmeyi ihmal etmeyiniz.

Not: Bilgisayarda melekeyle saniyeler içinde yapılan işler yazıya döküldüğünde okuyucular tarafından çok karışık işler olarak algılanabilmektedir. Bu nedenle forumdan film indirmenin en kolay metodu korkmadan deneme-yanılma yöntemine başvurulmalıdır.

Konu RatyaPonec tarafından (08-21-2008 Saat 04:25 PM ) değiştirilmiştir..
  Alıntı ile Cevapla