Tekil Mesaj gösterimi

Alt 09-20-2008, 07:49 PM   #6 (permalink)
Zagor
Seçkin Üye

Zagor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zagor şuanda Offline
Rep Seviyesi: Zagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond repute
Zagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond reputeZagor has a reputation beyond repute
Rep Puanı: 7470223
Rep Gücü: 149668

Alıntı:
Raty´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Öztürk Serengil'in karizmasını haksız biçimde çizdirmeden önce çektiği filmleri izlememek büyük kayıp. Hele yanında Ajda Pekkan olunca.

Tango, vals gibi danslar ilk defa 16.yy da Fransa'da yaygınlaşmaya başlamış. Yaygın şikayet üzerine ilk tepki'yi Kanuni Sultan Süleyman Fransız Kral'a "ülkenizde kadın ve erkeğin birbirine sarılarak yaptığı bir eğlence türünün yaygınlaştığı duyulmuştur. Bu eğlencenin sınır komşusu olduğumuz ülkenizden bize bulaşmasını uygun bulmuyorum. Gerekli tedbirleri almaya muktedir olduğum biline..." şeklindeki mektupla göstermek zorunda kalmış. Süper güç durumundaki Osmanlı Devletinin bu ikazı üzerine sözkonusu dans türlerinin yapılması 100 yıl kadar ertelenmiştir.

Tango ve vals gibi unutulmaz dansların sonunu ise 2.Dünya savaşı getirmiştir. Rock in roll cha cha, bolero, bossonova ile başlayan furya twist, limbo gibi hareketli danslar ile devam etmiş bütün bunlar da 68 kuşağıyla birlikte yerini shake'e devretmiştir.

Bana bunları hatırlatan Sn. Zagor'a "Let's twist again" diyerek teşekkür ediyorum. (Şu anda bu parçayı dinlemeye başladım bile)
İlgi alanlarımdan biri,de danstır...bir zamanlar arkadaş çevremde lakabım SHAKY idi ..kendisi ELVİS PRESLEY,in ölümünden sonra rock and roll otoriteleri tarafından onun tahtına layık görülen ingiliz asıllı bir sanatçıdır ve dansları ELVİS,i aratmayacak kadar güzeldir..bir ara size onun bir kaç klibini hazırlarım ....arzu ederseniz tabi....saygılar