Tekil Mesaj gösterimi

Alt 07-28-2008, 02:12 AM   #3 (permalink)
RatyaPonec
Moderator

RatyaPonec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

RatyaPonec şuanda Offline
Rep Seviyesi: RatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond repute
RatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond repute
Rep Puanı: 675106341
Rep Gücü: 13502402

1975 yılında siyah beyaz tek kanal TRT yayını, sadece akşam saatlerinde başlar ve istiklal marşıyla saat 23'te sona ererdi. Pazar günleri yayın öğle saatlerinde başladığı için banyo, çamaşır işleri önceleri gezinti günü olan cumartesi'nin olağan işleri arasına girerek Pazar günleri Güneş Tecelli'nin sunduğu Telepazar isimli eğlence programını izlemeye tahsis edilir hale gelmişti. İlk defa Sezen Aksu'yu işte o pazar günlerinden birisinde görmüştüm. Dalgalı uzun saçları arasında güzel gözleri ve normalden kalın dudakları hemen göze çarpıyordu. Güneş Tecelli'nin kravatlı kıyafetinin yanında bluejean ve belden düğümlenmiş ekose gömleği daha dikkat çekiciydi. Güneş Tecelli "şimdi size gelecekte büyük yıldız olmaya aday birisini tanıtmak istiyorum" diyerek uzun süre beklettiği Sezen Aksu ile konuşmaya başladı. Sezen Aksu hafif peltek ifadeyle ziraat fakültesinde okuduğunu, ailesinin şarkı söylemesine muhalefet ettiğini anlattıktan sonra yanlış hatırlamıyorsam ilk plağı olan "Yaşanmamış Yıllar" şarkısını söyledi. Konuşurken dili ağzına dolaşan bir kızın insanın içini sızlatan muhteşem sesi karşısında dehşete düştüğümü de bütün tazeliğiyle hatırlıyorum.

Harika arkadaşım bunları neden anlattım bilmiyorum ama beni 33 yıl öncesine götürdüğünüz için size teşekkür ediyorum. Sanırım sizde bir süre telepazar'ı düşünerek güzel vakit geçirirsiniz. Tabi ki