Yeşilçam - Beyazperde - Nostalji Sinema - Siyah Beyaz - Renkli - Türk Filmleri


  
Geri git   Yeşilçam - Beyazperde - Nostalji Sinema - Siyah Beyaz - Renkli - Türk Filmleri > Multimedya Bilgisi > Film Riplemek için Gerekenler

Film Riplemek için Gerekenler
Film Riplemek için Bilinmesi Gerekenler! (Auto Gordian Knot , TVSuite...)

AutoGK ile DVD Ripleme Rehberi - DivX XviD yapmak için (Resimli Anlatım)

Cevapla
Görüntüleme: 20548 - Cevaplar: 18  
LinkBack Seçenekler Stil

AutoGK ile DVD Ripleme Rehberi - DivX XviD yapmak için (Resimli Anlatım)
Alt 05-13-2008, 12:44 AM   #1 (permalink)
Administrator
 
Admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Admin şuanda Offline
Üyelik tarihi: Apr 2008
Bulunduğu yer: Istanbul
Mesajlar: 14
Rep Seviyesi: Admin isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Rep Puanı: 284
Rep Gücü: 10
Exclamation AutoGK ile DVD Ripleme Rehberi - DivX XviD yapmak için (Resimli Anlatım)

Auto Gordian Knot v2.55 Full Stable Download Link:
http://www.xvidheaven.com/Downloads/AutoGK/auto-gordian-knot-2-55-Full.rar


DVD Decrypter v3.5.4.0 (Final) Download Link:
http://www.xvidheaven.com/Downloads/DVD-Decrypter/dvd-decrypter-3-5-4-0.rar

RAR Şifresi: www.xvidheaven.com


1-) Aşama: Riplemek İstediğiniz DVD'yi HDD 'ye Aktarmak:

Riplemek istediğimiz DVD'yi dvd sürücümüze taktıktan sonra DVD Decrypter'ı çalıştırın.Aşağıdaki resimde gözüken source bölümünden eğer 1’den fazla DVD sürücünüz var ise DVD nizi taktığınız sürücüyü seçin.1. Mode bölümünden IFO yu seçiyoruz.

2. En uzun süreli PGC yi seçiyoruz {Genellikle PGC 1}

3. Destination bölümünden DVD nin dosyalarının nereye çıkarmak istiyorsak o dosyayı buluyoruz ve aktarma işlemine başlıyoruz. {Ben masaüstünde yeni bir dosya oluşturup oraya kaydettim}4. Read Errors bölümü resimde gözüktüğü gibi 0 olmalıdır.Yoksa çevireceğiniz filmde bozukluklar meydana gelebilir.

5. Aktarma sonunda “Operation Successfully Completed!” mesajını göreceksiniz.

2-) Aşama: AutoGK ile Rip İşlemi:
DVD dosyalarını harddisk e aktardıktan sonra, AutoGK'yi başlatın.Genel arayüz aşağıdaki resimde olduğu gibidir.Bu arayüzdeki adımları tek tek inceliyoruz;
*1. Adım: Kaynak dosya ve kayıt yerinin seçimi..6. Input File: HDD mize aktardığımız dosyalardan vts_01_0.ifo dosyasını seçiyoruz.

7. Output File: Riplendikten sonra ortaya çıkacak olan avi dosyamızın kayıt yerini seçiyoruz.

Önemli: Seçtiğiniz kayıt yeri yeterli yere sahip olmalıdır. (bir CD'lik dosya için, 1.4 GB boş yer, 2 CD'lik için, 3.5 GB yeterli olur, 3 CD'lik için en az 5 GB güvenli olur).8. Ses ayarlarından kullanmak istediğiniz ses dosyasını seçin.Eğer DVD niz 1 den fazla ses içeriyorsa (Almanca,İngilizce,Türkçe vb..) riplediğinizde duymak istediğiniz dublajı seçin.Eğer çift sesli olmasını istiyorsanız 2sini birden işaretlemeniz gerekmektedir.

9. Bu bölümde altyazı seçenekleri belirtilmektedir.Eğer bu bölümde bir altyazıyı işaretlerseniz bu altyazı riplediğiniz filme gömülü olarak yerleşecektir. { altyazılar videonun bir parçası olarak yaratılacak ve kapatılamayacaktır}Altyazıları bs playerla sonradan ekleyebildiğimizden bu bölümde hiçbir altyazıyı işaretlemiyoruz.

*3. Adım: Dosya büyüklüğünün belirlenmesi..10. İsterseniz önceden belirlenmiş boyutlarda(1cd,2cd & 3cd vb.) isterseniz custom size seçeneğini işaretleyip istediğiniz boyutta isterseniz de kalitenin ne kadar düşürüleceğini belirterek boyutu ayarlayabilirsiniz.Fakat son seçenek olan “kalite tabanlı sıkıştırma” sonucu DVD nin riplendikten sonraki boyutu önceden tahmin edilememektedir. Kalite tabanlı sıkıştırmada, videonuz 1 ile 100 arasında değişen bir değişkenle dönüştürülür, 100 en kaliteli vs.. Doğal olarak düşük kalite düşük dosya boyutlarına neden olur.

*4. Adım: Ayrıntılı ayarlar.. ( çıktı çözünürlüğü,ses kodekleri vb.)11. Advanced Settings bölümüne tıkladıktan sonra, output resolution bölümünde Auto width seçeneğini işaretliyoruz.Bu sayede belirlediğiniz cd miktarına (çıkacak avi büyüklüğüne) göre kendisi en iyi çözünürlüğü ayarlayacaktır.

12. Codec olarak XviD seçeneğini işaretliyoruz.

13. Output audio type bölümünde ise filmin ses codecleri destekliyorsa orijinal AC3/DTS/MPA codecleriyle ya da mp3 olarak ses çıktısını alabilrsiniz.Tavsiyem destekleyen filmlerde film çıktı boyutunu yüksek tutarak (2cd-1400mb) AC3 codec seçeneğini işaretlemenizdir.Fakat orijinal ses sizin için çok da önemli değilse VBR MP3,kbps 128 i seçebilirsiniz.
Bu işlemlerden sonra ana ekrana dönmek için ok tuşuna tıklıyoruz14. Yapmış olduğunuz film ayarlarını yukarıdaki beyaz arka fonlu iş bölmesine eklemek için Add Job tuşuna basıyoruz.

15. İş bölmesine ekledikten sonra Add Job tuşunun yanındaki Start tuşu da aktif olacaktır.Start tuşuna basıyoruz ve program DVD nizi riplemeye başlıyor.Bu işlem yakşalık 2-3 saat sürdüğü için gece yatarken PC nizi açık bırakmak isterseniz "Shutdown when done" seçeneğini işaretlerseniz işlem bittiğinde program otomatik olarak bilgisayarınızı kapatacaktır.

Yeşil tik işareti olan bölmede de yapılan işlerin bilgileri yazmaktadır.Bu bilgilere filmi kaydettiğiniz klasörde bulunan çıktı ismi-gk.log adlı dosyadan da ulaşabilirsiniz. Eğer pc nizi açık bırakıp yattıktan sonra sabah filmi kontrol ettiğinizde bozuk dosya vb. gibi sebeplerden yanlış giden bir şey olmuş ise bu log dosyasından faydalanıp hatanın nerde yaşandığını görebilirsiniz.

Öneri: Auto GK ile ripleme işi başladıktan sonra,bu işlem sırasında bilgisayar zaten olabildiğince yavaşlayacağından bilgisayarınızda herhangi bir başka işlem yapmamanızı öneririm.

Konu DrJekyll tarafından (02-03-2009 Saat 09:58 PM ) değiştirilmiştir..
  Alıntı ile Cevapla

Alt 05-13-2008, 05:12 AM   #2 (permalink)
Moderator
 
RatyaPonec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
RatyaPonec şuanda Offline
Üyelik tarihi: May 2008
Bulunduğu yer: Ankara
Mesajlar: 2.049
Rep Seviyesi: RatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond repute
RatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond reputeRatyaPonec has a reputation beyond repute
Rep Puanı: 675106341
Rep Gücü: 13502387
Standart

Elinize sağlık. Yapacağım her rip'de makina zorlansa bile size dua edeceğim.
  Alıntı ile Cevapla

Alt 05-29-2008, 05:03 PM   #3 (permalink)
Normal Üye
 
muslumcu006 şuanda Offline
Üyelik tarihi: May 2008
Bulunduğu yer: aaa
Mesajlar: 74
Rep Seviyesi: muslumcu006 has a reputation beyond reputemuslumcu006 has a reputation beyond reputemuslumcu006 has a reputation beyond reputemuslumcu006 has a reputation beyond reputemuslumcu006 has a reputation beyond reputemuslumcu006 has a reputation beyond reputemuslumcu006 has a reputation beyond reputemuslumcu006 has a reputation beyond repute
muslumcu006 has a reputation beyond repute
Rep Puanı: 384096
Rep Gücü: 7863
Standart

öncelikle eline emeğine sağlık güzel bir anlatım olmuşşş....benim hiç dvd m olmadı film olarak ama dvd combo var şimdi dvd yi buna taksam içindeki film dosyasını video converter programı ile mpeg e çeviremezmiyim .
  Alıntı ile Cevapla

Alt 06-02-2008, 03:04 AM   #4 (permalink)
Normal Üye
 
sonperde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
sonperde şuanda Offline
Üyelik tarihi: May 2008
Bulunduğu yer: Ankara
Mesajlar: 362
Rep Seviyesi: sonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond repute
sonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond reputesonperde has a reputation beyond repute
Rep Puanı: 23271685
Rep Gücü: 465627
Standart

DVD combo da DVD görülür yaparsın ....muslumcu006
  Alıntı ile Cevapla

Alt 06-20-2008, 11:58 PM   #5 (permalink)
Seçkin Üye
 
panalgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
panalgin şuanda Offline
Üyelik tarihi: Jun 2008
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 854
Rep Seviyesi: panalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond repute
panalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond reputepanalgin has a reputation beyond repute
Rep Puanı: 177744157
Rep Gücü: 3555096
Standart

Teşekkürler, dvd riplemek çok uzun gerçekten :(
  Alıntı ile Cevapla

Alt 08-22-2008, 02:32 AM   #6 (permalink)
Yetkili Üye
 
Kamil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Kamil şuanda Offline
Üyelik tarihi: Jun 2008
Mesajlar: 1.949
Rep Seviyesi: Kamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond repute
Kamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond reputeKamil has a reputation beyond repute
Rep Puanı: 416112392
Rep Gücü: 8322503
Standart

ellerine saglik
  Alıntı ile Cevapla

Alt 10-21-2008, 06:39 PM   #7 (permalink)
Banned
 
Dadaloglu şuanda Offline
Üyelik tarihi: Oct 2008
Bulunduğu yer: Langenfeld/Almanya
Mesajlar: 686
Rep Seviyesi: Dadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond repute
Dadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond reputeDadaloglu has a reputation beyond repute
Rep Puanı: 30548873
Rep Gücü: 0
Standart

anltim sagol admin, vhsden bi dvd yapayim, ondan sonra deneyecem yazdiklarini.
  Alıntı ile Cevapla

Alt 10-22-2008, 09:13 PM   #8 (permalink)
Normal Üye
 
mhkose şuanda Offline
Üyelik tarihi: Oct 2008
Bulunduğu yer: Ankara
Mesajlar: 92
Rep Seviyesi: mhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond repute
mhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond reputemhkose has a reputation beyond repute
Rep Puanı: 2732865
Rep Gücü: 54834
Standart

Anlatım için teşekkürler
  Alıntı ile Cevapla

Alt 11-08-2008, 04:31 PM   #9 (permalink)
Banned
 
naughtycano şuanda Offline
Üyelik tarihi: Oct 2008
Bulunduğu yer: Denizli
Mesajlar: 729
Rep Seviyesi: naughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond repute
naughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond reputenaughtycano has a reputation beyond repute
Rep Puanı: 4270723
Rep Gücü: 0
Standart

Teşekkür ederim anlatım gayet güzel ve açıklayıcı olmuş
  Alıntı ile Cevapla

Alt 12-01-2008, 11:49 PM   #10 (permalink)
Normal Üye
 
poisongirl şuanda Offline
Üyelik tarihi: Nov 2008
Bulunduğu yer: eskişehir
Mesajlar: 64
Rep Seviyesi: poisongirl is on a distinguished road
Rep Puanı: 10
Rep Gücü: 175
Standart

çok teşekkür ederim
  Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiket
auto gordian knot, autogk, divx rip, divx yapma, dvd ripleme, dvdrip, film riplemek, movie rip, xvid rip, xvid yapmaKonuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz aktif değil dir.
Eklenti ekleme yetkiniz Aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Bayan Oyuncuların Resmi Web Siteleri   (alfabetik sıra ile) Bay Oyuncuların Resmi Web Siteleri   (alfabetik sıra ile)


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:16 AM .

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.
LinkBacks Enabled by vBSEO 3.1.0