Tekil Mesaj gösterimi

CryptLoad Kurulumu ve Ayarları (Resimli Anlatım)
Alt 06-21-2008, 09:45 PM   #1 (permalink)
Admin
Administrator
 
Admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Admin şuanda Offline
Üyelik tarihi: Apr 2008
Bulunduğu yer: Istanbul
Mesajlar: 14
Rep Seviyesi: Admin isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Rep Puanı: 284
Rep Gücü: 10
Exclamation CryptLoad Kurulumu ve Ayarları (Resimli Anlatım)

CryptLoad programının çalışabilmesi için Microsoft.NET Framework yazılımının 2. veya üst versiyonunun bilgisayarınızda yüklü olması şarttır.
Bu yazılımı http://rapidshare.com/files/237116403/dotnetfx3.exe linkine tıklayarak indirebilirsiniz.

1-) Microsoft.Net Framework' ü install ettikten sonra; http://www.cryptload.info adresinin download sekmesinden CryptLoad'un free son versiyonunu indirerek bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

AYARLAR

2-) CryptLoad'u bilgisayarınıza indirdikten sonra WinRAR ile açıyoruz. Bu işlemi yaparken indirdiğimiz dosyanın üzerine mouse'un SAĞ tuşu ile tıklıyoruz ve "Extract to..." olanı seçiyoruz.

3-) Programın dosyalarını açtıktan sonra CryptLoad olana tıklıyoruz ve programı çalıştırıyoruz.

4-) Programın arayüzünde görünen sağ üst köşedeki Options ikonuna tıklıyoruz ve "bir sefere mahsus olmak üzere" olan ayarları adım adım yapıyoruz!

5-) MAIN ikonundan başlamak üzere sırayla önemli ayarları yapıyoruz.

6-) Auto-Update , Bu özellik "MUTLAKA İŞARETLİ KALSIN" çünkü gün geçtikçe RapidShare yazılımını güncelliyor ve tabi ki bununla beraber CryptLoad programcıları da yazılımını güncelliyor. Bu yüzden beklenmedik hatalardan arınmak için Auto-Update seçeneğini işaretli bırakıyoruz ki biz programı her çalıştırdığımızda kendisi otomatik güncelleme yapsın ve olası hataları önlesin , bu sayede program sürekli çalışır halde kalsın

7-) "Package" ikonuna tıklıyoruz.

8-) "Start" bölümündeki "Immediately" olanı işaretliyoruz.

9-) "Downloadtype" bölümündeki "Premium" olanı işaretliyoruz. (Hesabı olmayanlar haliyle Free seçeneğini kliklemek zorundalar)

10-) "Plugins" ikonuna tıklıyoruz.

11-) "Hoster" bölümüne tıklıyoruz.

12-) "rapidshare.com" olana tıklıyoruz.

13-) Sağ tarafta açılan "RapidShare.com Options" bölümünün içindeki "Accounts" olana tıklıyoruz ve ilgili kutulara RapidShare Premium Kullanıcı Adımızı(Username) ve Şifremizi(Password) yazıyoruz.

14-) "Check Premiumlogin" olan yere tıklıyoruz ve şifremizin doğru girilip girilmediğini kontrol ediyoruz. (Teyit ediyoruz)

15-) "Connection" ikonuna tıklıyoruz.

16-) "Settings" bölümündeki "sim. Downloads" olan bölümü dilediğimiz gibi değiştiriyoruz.

sim. Downloads = Simultaneous Downloads = Aynanda kaç dosya birden download etmek istiyorsak o rakamı giriyoruz oraya.

NOT: Hızlı bağlantısı olmayanlar için önerilen rakam "1" (yani birinci download edilen dosya tamamlanmadan öteki dosya başlamayacak) , fakat isteğe göre 2 veya 3 de yapılabilir ama aynı anda birden fazla download başlayacağı için internetiniz epey yavaşlar!

17-) OK'e tıklayıp bütün ayarları bitiriyoruz.
Artık CryptLoad programımız RapidShare Premium hesabı olanlar için ayarlanmıştır, sorun yaşamadan download etmeye başlayabilirsiniz

ÖNEMLİ NOT: Bütün yapılan bu işlemler tamamen bir sefere mahsus olmak üzere yapılıyor, bundan sonra hiçbirşeye dokunmanıza gerek yoktur. Dilediğiniz gibi download yapmaya başlayabilirsiniz!

Konu medy tarafından (08-03-2008 Saat 12:12 AM ) değiştirilmiştir..